Blog Yazarlarının Bilmesi Gerekenler


Blog Yazarlarının Bilmesi Gerekenler - Yeliz Altun


Blog yazarlığı gerçekten güzel ve yapılabilecek iyi işlerden birisi. İş derken bunu kazanç olarak düşünmeyin. Blog yazarlığı birnevi günlük yazmak gibi olabilir fakat sadece yaşadıklarınızı değil bir konu ile ilgili fikirlerinizi, duyduğunuz bir haberin etkilerinin neler olacağını ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz. Ya da daha fazlasını düşünerek bir teknoloji ya da sağlık blogu oluşturabilirsiniz. Fakat bunlar biraz tecrübe isteyen ve bilgilerinizin doğru olması, okuma alışkanlığınızın olması gerekmektedir.

Doğru Bir Yazı Yazmaya Çalışın

Blog yazarı dili doğru bir şekilde kullanmalıdır. Dilin yanı sıra birçok farklı yöntem ile blogunuzu etkin kılabilirsiniz. Ne kadar etkin olur sorusunu kendinize yönelterek ne kadar fazla yazı yazar ve ne kadar fazla kişiye iletebilirseniz o kadar etkin bir bloga sahip olabilirsiniz. Bloglar üzerinde birçok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan etkin olanları sizler için paylaşacağım.

Sosyal Medyayı Aktif Kullanın

Sosyal medya platformları milyarlarca kişinin bulunduğu web siteleridir. Bu platformlarda bilginin birçok kişiye ulaşabilmesi muhtemeldir. Fakat bu bilgi ne denli doğru ve faydalı buna bakılabilir. Eğer ilgi çekici bir konu hakkında ise daha fazla kişinin okumasına neden olabilir. Ya da kimsenin değinmediği noktalara değinirseniz ziyaretçi akınına uğrayabilirsiniz. İnternette aranan bazı bilgiler ile ilgili arama sonuçlarına baktığımda alakası olmayan sonuçları önümüze sermekte ve ihtiyacımız olan asıl bilgi bulunmamaktadır. Bu konu ile ilgili olarak sosyal medyayı aktif kullanabilirsiniz.

Yorum Almaya Özen Gösterin

Blog yorumları sizlerin diğer bloglardan daha aktif olduğunuzu ve ziyaretçilerin uğrak noktası olduğunu gösterebilir. Bunun için fazla yorum almak ve tabi ki iyi yorumlar almak önemlidir. Bu yorumlar için yine sosyal medyayı aktif kullanabilirsiniz. Ya da bir yöntem daha bulunmakta. Blog yazarları ve Webmaster arkadaşlarımızın oluşturduğu yüzlerce grup bulunmakta. Bu gruplara Facebook üzerinden erişebilir ve oradan blog yayınlarınızı paylaşarak yorumlar alabilirsiniz.

Webmaster Araçlarını Kullananın

Webmaster araçları blogunuz için ihtiyaç duyduğunuz birçok bilgiyi sizlere sunmaktadır. Bunun için başlangıç olarak Google Analytics ve Webmaster Tools'u tavsiye ediyorum. Bunlar ile başlangıç olarak güzel şeyler yapabilirsiniz.

İyi bloglamalar. Sizlerde yorum yaparak konu ile ilgili görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Blog Yazarlarının Bilmesi Gerekenler Blog Yazarlarının Bilmesi Gerekenler Reviewed by Yeliz on 15:02 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.