Whatsapp Eski Cihazlarda Son Buluyor !

Whatsapp oldukça yaygın olan ve en çok kullanılan mobil uygulamalar arasında yer alıyor. Gelişen teknoloji ile üretilen telefonlar için whatsapp yine kullanılabilirken whatsapp şu şekilde bir çalışma yapacak.

2017 yılının Haziran ayı ile birlikte birkaç modelde whatsapp artık çalışmayak ve bu modeller kullanılan ve piyasadan çekilmemiş olması ile dikkatleri üzerine topladı. Haziran ayı ile birlikte BlackBerry OS ve BlackBerry 10 başta olmak üzere Nokia S40 ve Nokia Symbian S60 modelinden desteğini çekeceğini belirtti.

Android işletim sisteminin düşük olduğu cihazlarda yani Android 2.1 ve Android 2.2 işletim sistemine sahip olan cihazlardan artık whatsapp desteği çekilecek ve bu desteğin çekilmesi de bu cihazlarda artık whatsapp kullanılamayacak anlamına geliyor. Sadece bu model ya da bu işletim sistemini mi etkileyecek?

Bunun yanı sıra iPhone'da da kullanılamayacak olan whatsapp iPhone için sadece iPhone 3G modelinde kullanılamaz bir hale gelecek. Bu modellerden desteğin çekilmesi ile birlikte whatsapp Blackberry ve Nokia için farklı çalışmalar yapacağını belirtti. iPhone 3G ve İOS 6 ile ilişiğini kesecek olan whatsapp açıklamayı yaparken bu kararın zor olduğunu lakin doğru bir adım olduğunu belirtti.
Whatsapp Eski Cihazlarda Son Buluyor ! Whatsapp Eski Cihazlarda Son Buluyor ! Reviewed by Yeliz on 02:27 Rating: 5

1 yorum:

  1. Herkes yeni bir cihaz alamıyor bence kötü bişe olmuş

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.