Kar Savaşı YaklaşıyorKış mevsiminin girmesi ile birlikte soğukları daha erken bekliyordum fakat normalinden daha geç geldi sanki ve birden yaşanan sıcaklık düşüşü ile hiçbir şey yapasım gelmiyor ve üşüyorum. Hava durumu tahminlerine göre ise çok yakında kar yağışını bekliyoruz. Dağlık ya da rakımı yüksek olan noktalara yağan kar artık şehir merkezine de yaklaşıyor sanki.

Çocukların da sevdiği fakat bolca hastalanılan döneme girdik ve şimdiden öksürükler başladı bile. Şuan kar yağışnı bekliyoruz ve kar yağışı ile birlikte üzerlerinde mont, ellerinde eldiven, başlarında bere ile kar savaşına başlayacağız. Fazla dışarıda kalmak ne kadar doğru bilinmez ama çocukluk ve eğlenme isteği dışarı dürtüyor onları.

Peki sokaklara, caddelere kar topu oynamaya, kardan adam yapmaya çıkarken nasıl giyinebiliriz?
Mümkün ise su geçirmeyen ve içi yünlü montlar tercih edilebilir. Zaten bu modeller bu mevsimde oldukça çok tercih edilmektedir. Daha sonra çocukların el yapılarına göre örme eldivenler ya da su geçirmez eldivenler tercih edilebilir. Bere konusunda ise kulakları ve alnı tam kapatacak şekilde kalın bereler tercih edilmeli.

Giyilen ayakkabı, botlar, çizmeler ise apayrı bir konu. Bunların da mümkün ise su geçirmez olması ama değil ise dışarıda kısa süreli oyun sürdürülmeli. Eğer çocuğunuz çok oynamak istiyor ise kısa süreli ve sık bir oyun denenebilir. Bunun yanı sıra ayak ve bacak kısımlarının üşümemesi için de eşofman ya da pantolonun altına onları sıcak tutabilecek fakat aşırı derecede rahatsız etmeyecek içlik ya da bir kat daha eşofman giydirerek onları sıcak tutabilirsiniz.
Kar Savaşı Yaklaşıyor Kar Savaşı Yaklaşıyor Reviewed by Yeliz on 23:45 Rating: 5

3 yorum:

  1. Kış geliyor ve gerçekten hastalıklar kaçınılmaz. Bu kış çocukların hasta olmaması ve güzel bir kış geçirmesi dileğiyle. Bu yazınız için teşekkürler. :)

    YanıtlaSil
  2. Kar yağmasını çok severim :) güzel blog yazınız için teşekkürler..

    YanıtlaSil
  3. Kar yağınca oluşan sessizliğe hastayım ama gerçekten dikkatli olmamız lazım.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.