Sosyal Medyanın Amaçları Nelerdir?Sosyal medya ağlarının kuruluş amaçları ilk başlarda " Arkadaşlarını Bul! " sloganları ile başlamıştır fakat hiç öyle devam etmemektedir. Sosyal medya ağlarının gün geçtikçe artması ve profil sayılarındaki hızlı artış nüfusun ve sosyal medya kullanım yaşının gün geçtikçe azaldığının göstergesidir.

Facebook ilk başlarda kurulduğunda sadece Zuckerberg'in okul arkadaşlarını okuldan atıldıktan sonra tekrar bir arada bulundurabilmesi için tasarlandı fakat hızla artan ziyaretçiyi gördükten sonra platformu herkese açarak genç yaşta milyarder olarak tarihe geçti. Ardından Facebook üzerinden küçük hisseler satarak Facebook'un millete arz edildiğini gösterdi. Lakin hala büyük bir pay sahibi olarak yer almaktadır.

Instagram ise arkadaşlarını veya sevdiğin ünlüleri takip edebilmen için sadece fotoğraf ve video formatında hizmet veren bir sosyal medya platformu olarak yer almaktadır. Günümüzde çok kullanılan ağlar arasında büyükçe yer tutmaktadır.

Whatsapp ise SMS tarzını daha farklı ve eğlenceli bir şekile çeviren mobil bir mesaj uygulamasıdır. Bunu Zuckerberg daha sonra satın alarak üzerinde çeşitli yenilikler yaptı. Son güncelleme ile Görüntülü Arama özelliği de kazanan Whatsapp artık bir mesajlaşma devi haline geldi.

Snapchat ise çekilen fotoğrafları efektler ile süsleyerek takip edenlerinize gösterebileceğiniz günü birlik bir uygulamadır. Efektleri ile tanınan Snapchat'i aslında hiç kullanmadım.
Sosyal Medyanın Amaçları Nelerdir? Sosyal Medyanın Amaçları Nelerdir? Reviewed by Yeliz on 04:14 Rating: 5

1 yorum:

  1. Güzel bir yazı olmuş. Bilgilendirme için teşekkürler.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.